projekt wnętrz mieszkania Poznań

Projekt wnętrz trzypokojowego mieszkania z otwartą kuchnią dla pary pracujących ludzi po 30stce w Poznaniu. Projektowanie wnętrz Poznań.

rzut aranżacji dewelopera

rzut zaprojektowanej aranżacji

W pierwotnych założeniach deweloper zaplanował w mieszkaniu z 2 sypialniami łazienkę z wanną oraz dodatkową toaletę. Oba pomieszczenia dostępne były dość niefortunnie od strony salonu. Po wielu rozmowach i przedstawieniu alternatyw, inwestorzy zdecydowali się na jedną, większą łazienkę z wejściem od strony korytarza.

Drugą zmianą był układ kuchni zaproponowany przez dewelopera, który mógł również ulec modyfikacji dzięki przesunięciu wejścia do łazienki na ścianę od strony korytarza. W salonie bez problemu zmieścił się teraz piękny, drewniany rozkładany stół . By w kuchni uzyskać maksymalnie dużo powierzchni blatu i przestrzeni na przechowywanie zdecydowałam się zaproponować dodatkowy ciąg kuchenny, węższy niż standardowy ale mieszczący dodatkowe szuflady oraz miejsca do siedzenia np. na szybkie śniadania . Dzięki takiej lokalizacji blat wizualnie oddzielił przestrzeń kuchenną od salonu.

Wizualne wydzielenie podkreślił również sufit podwieszany, którego obrys znajdował się wyłącznie nad kuchnią. Pozostała część salonu i korytarza pierwotnie miała posiadać surowy, żelbetowy strop, niestety rezultat był dla inwestorów niezadowalający i zdecydowaliśmy się na pokrycie stropu tynkiem dekoracyjnym, który również zastosowaliśmy jako pokrycie ściany w sypialni.

Kolorystyka całości miała być utrzymana w naturalnych , ponadczasowych, ciepłych barwach. Materiały i kolory konsekwentnie przeplatają się w każdym z projektowanych pomieszczeń, dzięki czemu spotęgowało się poczucie spójności i harmonii we wnętrzach.

Poza spójnością wizualną mamy tu do czynienia z naciskiem na funkcjonalność. Zadbano o dużą ilość miejsc do przechowywania ( nawet za lustrem w korytarzu ukryta jest szafka, żadna okazja nie mogła się zmarnować) czy elastyczny koncept oświetlenia bazujący na szynoprzewodach.

Projekt został doceniony i opublikowany na portalach whitemad oraz plndesign

To hołd dla kolorów ziemi. Sprytnie urządzone mieszkanie w Poznaniu (whitemad.pl)

63-metrowa aranżacja mieszkania w Poznaniu dla pary po trzydziestce – PLN Design

Zapraszam do zapoznania się ze zdjęciami z realizacji.

Zdjęcia: Radek Słowik

Projektowanie wnętrz Poznań.